Не доводьте до біди: 6 порад водіям, як не заснути за кермом
Сон за кермом – одна з головних причин дорожньо-транспортних пригод. Водій, який втрачає концентрацію через втому, наражає на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих. Патрульна поліція Києва у своєму Telegram ділиться рекомендаціями, які допоможуть уникнути цього ризику.
1. Хороший сон перед поїздкою
Перед тривалою дорогою важливо забезпечити собі повноцінний відпочинок. Не менше 7 годин сну допоможуть організму відновитися і зберігати пильність за кермом.
2. Уникайте поїздок у «час сну»
Якщо ви звикли спати в певні години, намагайтеся не сідати за кермо в цей час. Це знизить імовірність виникнення втоми та раптового засинання.
3. Обережно з ліками
Перед поїздкою перевірте, чи не викликають ліки, які ви приймаєте, сонливість. Навіть нешкідливі на перший погляд антигістамінні препарати можуть значно уповільнити реакцію.
4. Підтримуйте активність
Спілкування з пасажирами або прослуховування бадьорої музики допоможе залишатися в тонусі. Однак важливо, щоб це не відволікало від дороги.
5. Прохолода в салоні
Тепло розслабляє і заколисує, тоді як прохолодне повітря допомагає підтримувати бадьорість. Регулюйте температуру в салоні так, щоб вам було комфортно, але не надто спекотно.
6. Регулярні перерви
Кожні дві години робіть паузи, навіть якщо не відчуваєте втоми. Коротка прогулянка, зарядка або розминка поліпшать кровообіг і допоможуть зберігати концентрацію.
Як розпізнати сонливість за кермом?
Деякі ознаки вказують на те, що час терміново зупинитися і відпочити:
- часте моргання або позіхання;
- труднощі з фокусуванням погляду;
- забудькуватість (не пам’ятаєте останні дорожні знаки);
- уповільнена реакція на зміни в дорожній обстановці;
- відчуття тяжкості в руках, мимовільне відпускання педалей.
За перших же ознак сонливості знайдіть безпечне місце для зупинки і відпочиньте. Не варто ризикувати – від цього залежить ваше життя та безпека інших учасників дорожнього руху.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!