Мобілізація водіїв: назвали особливості вручення повісток тим, хто за кермом

Україна залишається в стані воєнного стану, і це включає загальну мобілізацію. Серед водіїв існує погляд, що ті, хто перебуває за кермом, можуть уникнути вручення повістки на військовий призов. Катерина Аніщенко, юрист компанії Riyako&Partners, пояснює, наскільки це вірно.

Вона зауважує, що законодавство щодо військового призову та мобілізації не зазнало суттєвих змін з часу початку воєнних дій, і тому місце вручення повістки все ще не регулюється законом.

Аніщенко вказує на те, що правильно оформлена та підписана уповноваженою особою повістка повинна бути вручена безпосередньо адресату. Іншими словами, працівники Територіальних центрів з військового обліку повинні підходити до вас із повісткою, на якій вже проставлено ваше ім’я. В інших випадках, якщо документ вручають першим натрапившим водіям на парковці або на дорозі, це може викликати сумніви щодо його законності та владності надавати інформацію.

Також юрист зауважує, що військові комісаріати можуть вручати повістки водіям разом з поліцією. Якщо вони вимагають від водія відкрити вікно та прийняти документ, це може вважатися офіційним процесом вручення. Закон також не забороняє зупинку транспортного засобу військовослужбовцями для вручення повістки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело rbc.ua
Читайте також