Що потрібно відповісти водієві на ці 5 типових провокаційних запитань поліції

У спілкуванні з водіями патрульні нерідко вдаються до провокацій, щоб змусити керманича обмовити себе або виконати іншу дію, необхідну поліції. Досвідчений юрист назвав «SUV News» типові запитання інспекторів, які переслідують таку мету, а також пояснив, як правильно на них відповідати.

«Де і ким ви працюєте?»

Зазвичай таке запитання ставлять, коли вже складають протокол про адміністративне правопорушення. В іншому разі краще ігнорувати його, оскільки з його допомогою поліцейський може намагатися з’ясувати відомості про ваше матеріальне становище.

«Куди поспішаєте?»

З одного боку, поліцейський може тягнути час, щоб придивитися до водія і його поведінки, щоб з’ясувати, чи не перебуває він у стані алкогольного сп’яніння. З іншого – це може бути провокація з метою вивести автомобіліста на зізнання в порушенні швидкісного ліміту. Найкраще сказати, що поспішали у справах, наприклад, в аптеку за ліками, але рухалися в межах допустимої швидкості.

«Яка велика у вас дитина, який у неї зріст?»

ПДР забороняє перевезення дітей зростом менше 150 см без спеціальних автокрісел. Якщо ви самі зізнаєтеся, що ваш син чи донька нижчі за цей показник і перебувають без утримувального пристрою, то прирікаєте себе на штраф.

«Порушуємо?»

Типова провокація поліції. Якщо в інспектора є підозри в порушенні водієм ПДР, він зобов’язаний пред’явити докази. Водій не зобов’язаний погоджуватися з пред’явленим обвинуваченням і може в будь-якому разі заявити, що їздить із дотриманням правил.

«І що мені робити з вами?»

Може бути спробою вивудити з водія хабар. Дача і навіть пропозиція неправомірної вигоди поліції є кримінально караним діянням, тому в жодному разі не вестися на таку провокацію. Краще відповісти інспектору, що він повинен діяти в рамках закону або попросити оформити попередження.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також