Алкотестер – не вирок: як уникнути необґрунтованого позбавлення прав

Керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння в Україні карається штрафом від 17 000 гривень і позбавленням прав на строк від одного року. Найчастіше поліція використовує для огляду водіїв алкотестери типу «Драгер». Щойно перевірка показує на них 0,2 і більше проміле, чимало автомобілістів одразу впадають у відчай. Однак досвідчений автоюрист пояснив «SUV News», що одна лише перевірка на алкотестері не є підставою для застосування санкцій.

Закон дозволяє водієві відмовитися від перевірки «Драгером» без наслідків. Це не вважається повноцінною відмовою від огляду, за яку ст.130 КУпАП передбачає аналогічне п’яному водінню покарання. При цьому без згоди на проведення тесту його результати юридичної сили не мають.

Поліцейський зобов’язаний запропонувати водієві, у разі відмови проходити огляд на місці, отримати направлення на медичну експертизу, яка має бути проведена не пізніше 2 годин з моменту зупинки. Також водій має право отримати таке направлення, якщо погодиться пройти перевірку на «Драгері» і той покаже, що показники алкоголю в крові перевищують норму.

Тестування на алкотестері може мати сенс, якщо водій впевнений у своїй тверезості. Зазвичай перевірка не займає більше 10 хвилин і дозволяє уникнути тривалої процедури огляду в медустанові. При цьому будь-який результат тестування обов’язково фіксують в акті, а незгода з показаннями приладу дає змогу додатково перевіритися в медиків. Висновок останніх при цьому матиме першочергове значення при застосуванні санкцій до водія.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також