Чи можна в Україні перевозити дитину в авто без дитячого крісла

Водій, який транспортував свою дитину із зростом менше 145 см без використання дитячого автокрісла, отримав штраф від поліції, але успішно оскаржив це рішення, повідомили на порталі Дорожній адвокат.

Правоохоронці зупинили водія, який перевозив дитину до 14 років без використання автокрісла, що порушує встановлені норми. Згідно із законом, дітей із зростом менше 145 см необхідно перевозити з використанням утримувальних систем, які дозволяють пристебнути дитину ременями безпеки, вбудованими в конструкцію автомобіля (п.п.21.11.б ПДР). Починаючи з жовтня 2023 року, цей стандарт зріс до 150 см.

За порушення цих правил перевезення передбачено штраф у розмірі 510 гривень (ч.10 ст.121 КУпАП). Повторне порушення протягом року може призвести до штрафу у розмірі 850 гривень (ч.11 ст.121 КУпАП).

На етапі розгляду справи у суді першої інстанції водія визнали винним у порушенні правил перевезення дитини. Однак водій подав апеляцію, і апеляційний суд зосередив увагу на дотриманні формальностей поліцейськими. Суд вирішив перевірити фактичний зріст дитини та встановив відсутність доказів, що зріст був менше 145 см. Особливий акцент був зроблений на відсутності результатів вимірювань зросту. Постанова суду від 08.11.2023 р. у справі №470/369/23.

Незважаючи на те, що закон забороняє перевозити дітей із зростом менше 150 см без використання утримувальних систем, він не визначає процедури вимірювань зростання дитини, залишаючи цей недолік практично “мертвим”. Закон не дозволяє інспекторам документувати факти порушення, обмежуючи їх можливості вимірювати зріст лише “на око”, що робить важким судове схвалення такого рішення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Дорожній адвокат
Читайте також