Розкіш під час війни: українців обурив автопарк нардепів на майже $3 млн

Після російського вторгнення, коли українці змушені збирати кошти на військову техніку, окремі депутати продовжують жити в розкішному стилі. Деякі з них придбали дорогі автомобілі після 24 лютого і зареєстрували їх на імена родичів або сторонніх компаній.

Про це повідомляється в розслідуванні Bihus.Info.

Наприклад, народний депутат групи “Партія “За майбутнє” Ігор Молоток з’явився до Верховної Ради на Toyota Land Cruiser 300 2022 року випуску. Цей автомобіль був придбаний наприкінці 2022 року і оформлений на ТОВ “Вант” ЛТД, в якому засновниками є сам нардеп і його парламентський помічник. Приблизна вартість таких позашляховиків починається від $96 тисяч. У коментарі для журналістів нардеп заявив, що орендує цей автомобіль у фірми, де він є співзасновником.

У ТОВ “Епіцентр К”, де співзасновником є колега Молотка з групи “За майбутнє” Олександр Герега, з літа 2022 року по квітень 2023 року були оформлені такі автомобілі:

– Mercedes-Benz G63 AMG 2022 року випуску (вартість від $220 тисяч)

– Люксовий кросовер Mercedes-Benz Maybach GLS 600 2021 року випуску (вартість від $187 тисяч)

– Преміальний седан Mercedes-Maybach S 680 2022 року випуску (вартість від $260 тисяч)

– Мікроавтобус Mercedes-Benz V 300d 2022 року випуску (вартість від $120 тисяч)

– Електромобіль Mercedes-Benz EQS 580 2023 року випуску (вартість від $128 тисяч)

Крім цих автомобілів, компанія також придбала багато “простіших” автомобілів, які більше схожі на корпоративні.

У квітні 2023 року на балансі кондитерського дому “Вацак”, засновником якого є народний депутат групи “Довіра” Геннадій Вацак, з’явився Rolls-Royce Cullinan у версії Black Badge 2023 року випуску. За інформацією профільних видань, ціни на такі британські кросовери стартують від $700 тисяч.

Соратник Вацака по групі “Довіра” народний депутат Василь Петьовка з’явився до парламентського засідання в 2022 році на Volkswagen Touareg нового покоління. Цей кросовер був зареєстрований на ім’я ТОВ “Партнер”, яке, фактично, належить дружині депутата. Оцінюється, що подібний Volkswagen Touareg коштує приблизно 76 тисяч доларів. Василь Петьовка підтвердив власність цього автомобіля в декларації, але не міг вказати точну вартість.

Крім Volkswagen Touareg, у компанії дружини народного депутата Петьовки з’явилося декілька інших нових автомобілів у період з 2022 по 2023 роки. У вересні 2022 року це був Skoda Kodiaq (вартість від 38 тисяч доларів), а потім з’явилися Mercedes-Benz V 300d (вартість від 120 тисяч доларів), Mercedes-Benz G63 AMG (вартість від 221 тисяч доларів) і BMW X5 (вартість від 75 тисяч доларів).

Інший депутат з фракції “Довіра”, Андрій Кіт, з’явився під будівлею Верховної Ради на своєму Mercedes-Benz GLE 400d нового покоління, випущеному у 2022 році, який коштує приблизно 84 тисячі доларів. Автомобіль офіційно зареєстрований на ім’я батька депутата у ПП “Агрофірма “Лугове” у лютому 2023 року. Окрім цього, у грудні 2022 року компанія також придбала нову Toyota Corolla, вартість якої стартує від 20 тисяч доларів.

Серед членів фракції “Довіра” також є Лариса Білозір. Вона прибула на засідання Верховної Ради на електрокросовері Tesla Model Y у версії Long Range Dual Motor, випущеному у 2022 році, що коштує 63 тисячі доларів. В жовтні 2022 року автомобіль було оформлено на брата нардепки. За словами Лариси Білозір, вона лише користується Tesla, і відповідну інформацію до декларації вона внесе, коли буде надіслано повідомлення про поновлення подання декларацій.

Народний депутат “Слуги народу” Руслан Горбенко прибув до Верховної Ради на кросовері Mercedes-Benz GLS 400d, випущеному у 2020 році. Ціни на подібні автомобілі на вторинному ринку стартують від 90 тисяч доларів. Автомобіль був офіційно зареєстрований на ім’я матері Горбенка в травні 2022 року. Крім того, в квітні 2023 року на неї було оформлено новий Range Rover Sport, вартість якого починається від 118 тисяч доларів.

Суто Мамоян є народним депутатом групи “Платформа за життя та мир” і був обраний до Верховної Ради за списками партії “ОП – ЗЖ”, яка наразі заборонена. Раніше журналісти фіксували його за кермом автомобіля Mercedes-Benz S500, який був офіційно зареєстрований на кузена депутата. В квітні 2023 року на цього ж родича було оформлено новий преміальний електромобіль BMW i7 у версії xDrive60. Вартість таких автомобілів починається з приблизно 129 тисяч доларів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також