Штраф 17 000 гривень на рівному місці: розкрито нові махінації поліції з алкотестером

Українське законодавство дуже суворо реагує на нетверезе водіння. Вперше водія, якого спіймали за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, можуть оштрафувати на 17 000 гривень і позбавити прав на рік. Якщо це порушення станеться знову, штраф подвоюється. Це означає, що навіть абсолютно тверезих водіїв можуть покарати так само жорстко. Про це розповів відомий юрист Роман Симутін на своєму YouTube-каналі.

Він розповів, що його клієнта намагалися притягнути до відповідальності за статтею 130 КУпАП, використовуючи неправдиві дані алкотестера. Інспектори намагалися досягти цього шляхом наміреного нагріву пристрою, який при підвищенні температури починає показувати завищені результати. Махінацію вдалося розкрити лише в суді, коли були представлені докази від геофізичної лабораторії про реальні погодні умови в день тестування. Виявилося, що фактична температура повітря була набагато нижчою, ніж вказав алкотестер.

Симутін радить водіям бути уважними до таких дрібниць і вимагати від поліції показати сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку алкотестера. Він зауважив, що поліцейські повинні надати ці документи тільки за вимогою, а не автоматично. Це дозволяє їм робити маніпуляції.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також