Штраф 1700 грн та позбавлення прав: за що водіїв чекає суворе покарання

Українська влада посилює контроль за дотриманням правил дорожнього руху, включаючи обов’язок мати вогнегасник у транспортних засобах. Водії, що здійснюють пасажирські перевезення, стають об’єктом жорстких каральних заходів у випадку відсутності необхідного обладнання.

Інцидент, описаний у «Дорожнім адвокатом», ілюструє наслідки несумлінного виконання цих вимог. Водій Volkswagen LT 35 опинився під увагою поліції, що призвело до серйозних юридичних наслідків.

Відповідно до законодавства, перше порушення, яке включає відсутність вогнегасника, карається штрафом у розмірі 680 гривень. Проте за повторне порушення протягом року сума штрафу зростає до 1700 гривень, а водія можуть позбавити права керування автомобілем на термін від 3 до 6 місяців.

У даному випадку водій мікроавтобуса, не розуміючи можливих наслідків, вирішив сплатити штраф після першого порушення. Однак відсутність вогнегасника та продовження руху без нього призвели до більш суворих санкцій – штраф у розмірі 850 гривень і позбавлення прав на три місяці. Суд визнав відсутність вогнегасника порушенням Правил дорожнього руху та врахував водієву згоду із заявленими обвинуваченнями.

Цей випадок є важливим нагадуванням про необхідність дотримання технічних вимог та правил безпеки на дорогах, а також про можливі наслідки при їх ігноруванні.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також