Штраф 850 грн при першій зупинці: кому з водіїв потрібно терміново замінити документи

Багато водіїв, користуючись своїми автомобілями, роблять висновок, що потрібно внести деякі зміни, такі як заміна дисків, кузова або фарбування. Здається, це нормально, оскільки автовласник має право робити зі своїм автомобілем все, що йому подобається. Проте, важливо знати, що в деяких випадках подібні зміни можуть призвести до великих проблем з поліцією.

Законодавство передбачає, що будь-які зміни в автомобілі, такі як фарбування кузова, повинні бути правильно оформлені та внесені до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. В іншому випадку, поліція може оштрафувати вас згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає штраф у розмірі 850 гривень.

Отже, якщо ви самостійно змінили колір свого автомобіля, вам потрібно звернутися до органів реєстрації транспортних засобів для внесення відповідних змін до документів. Для цього вам знадобиться паспорт, ідентифікаційний номер платника податків, технічний паспорт на автомобіль та, за необхідності, довіреність.

Важливо також зазначити, що колір автомобіля не завжди визначається конкретним відтінком при внесенні відомостей до документів. Зазвичай основним вважається той колір, який займає більше 50% видимої частини кузова. Тому, якщо ви змінили відтінок свого авто, але основний колір залишився незмінним, то змінювати документи, швидше за все, не потрібно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Ти ж ЮРИСТ
Читайте також