Суд визнав незаконним ще один штраф: що потрібно знати

В Україні введено автоматичне фіксування дотримання норм ваги при перевезенні вантажів. Стягнення штрафів за це може становити від 8 500 до 51 000 гривень, залежно від ступеня перевищення вагових обмежень.

За повідомленням, Укртрансбезпека застосовує неправильні та недооцінені вагові стандарти для контейнеровозів. Це призводить до того, що власники таких транспортних засобів отримують несправедливі штрафи, навіть якщо вони не порушують вагові обмеження.

У законі передбачено збільшені вагові ліміти для контейнеровозів, а саме 42 або 44 тонни, залежно від характеристик транспортного засобу. Однак, Укртрансбезпека неправильно застосовує однакове обмеження 40 тонн для всіх контейнеровозів без винятку.

У одному випадку, Укртрансбезпека застосувала ваговий стандарт 40 тонн до тягача з причепом (контейнеровозу), хоча фактична вага складала 44 тонни. Це призвело до видання 5 постанов про штрафи загальною сумою 42500 гривень. Власник транспортного засобу оскаржив ці постанови в судовому порядку.

У суді Укртрансбезпека виправдовувалася суб’єктивними припущеннями, заявляючи, що причіп був переобладнаний і не відповідає вимогам контейнеровоза. Також була висунута вимога щодо маркування контейнера.

Однак суд не прийняв до уваги безпідставні доводи щодо переобладнання та маркування і визнав застосування неправильних вагових норм незаконним. Суд визнав штрафи, накладені Укртрансбезпекою, неправомірними та анулював їх.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Дорожній адвокат
Читайте також