Водіям в Україні нагадали про важливу заборону на період воєнного стану

Україна залишається в стані воєнного режиму, і це супроводжується відповідними обмеженнями, які багато водіїв можуть вже навіть не пам’ятати. Але важливо усвідомлювати, що порушення цих обмежень може призвести до неприємностей та правових проблем.

Глава департаменту кібербезпеки СБУ, Ілля Вітюк, нагадує, що в Україні заборонено використовувати автомобільні відеореєстратори, оскільки через них можливий доступ ворога до інформації про військові та цивільні об’єкти, рухи та розташування Збройних Сил. Ця інформація може потрапити до російських спецслужб навіть без відома власника автомобіля.

Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну була прийнята додаткова стаття 114-2 Кримінального кодексу, яка передбачає до 12 років ув’язнення за несанкціоноване поширення зазначеної інформації. Незважаючи на те, що юристи вказують на те, що просте фіксування дорожньої ситуації не підпадає під цей закон, водіям рекомендується утримувати від користування фото- та відеозасобами на час тривання воєнного стану, щоб уникнути проблем з правоохоронними органами та не пояснювати свої дії.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело ua.news
Читайте також