Водіям в Україні виписують незаконні штрафи: як оскаржити рішення поліції

Автоводії в Україні іноді опиняються в ситуаціях, коли поліцейський, зупиняючи транспортний засіб, вилучає документи та переходить до свого службового автомобіля, де накладає штраф за порушення правил дорожнього руху, не дотримуючись установленої процедури розгляду справи. Такі штрафи можуть бути визнані неправомірними, і автоводії мають право оскаржити ці рішення.

За інформацією від “Дорожнього адвоката”, подібна ситуація трапилася з одним із клієнтів компанії, який вирішив звертатися за справедливістю в судових органів. Суди першої та апеляційної інстанцій визнали факт порушення правил дорожнього руху водієм, але підтримали його доводи стосовно неприпустимості складання штрафу в службовому автомобілі без попереднього розгляду справи. П’ятий апеляційний адміністративний суд зазначив департаменту патрульної поліції, що процедура починається з оголошення посадової особи, яка ставить на облік порушення, привертає до адміністративної відповідальності та роз’яснює права та обов’язки водія. Тільки після цього складається протокол про адміністративне правопорушення.

Після аналізу матеріалів справи виявлено, що патрульна поліція не виконала встановлену процедуру розгляду справи про адміністративне правопорушення та обмежилася формальним виписанням ухвали у службовому автомобілі. В результаті розгляду справи №489/434/20 суди визнали рішення поліції про нарахування штрафу водієві незаконним та відмінили його.

Отже, автоводієві, навіть за фактом порушення правил дорожнього руху, слід звертатися до суду, якщо поліцейський порушив процедуру розгляду справи. Незалежно від порушення, здійсненого водієм, незаконне складання штрафу без попереднього розгляду справи призводить до його недійсності.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Дорожній адвокат
Читайте також