Водіїв старше 65 років хочуть позбавити прав: що відомо

Напрямки безпеки дорожнього руху у Європейському Союзі перебувають під впливом важливих змін, спрямованих на поліпшення навичок водіння серед літніх водіїв. Ці заходи вписуються у загальний контекст ініціативи Vision Zero, яка ставить перед собою завдання зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод та пов’язаних із ними смертей.

Серед ключових ініціатив ЄС – впровадження психологічних оцінок для водіїв віком 65 років і старше, які мають намір продовжити термін дії свого посвідчення водія. Мета полягає в виявленні можливих проблем з концентрацією та оцінкою розумових здібностей літніх водіїв. Якщо тестування виявить проблеми, це може призвести до відмови у поновленні посвідчення.

Паралельно з психологічними тестами Європейська комісія розглядає можливість впровадження курсів підвищення кваліфікації для водіїв віком 70 років і старше, а також можливість видачі короткострокових ліцензій на 5 років. Зараз також розглядається можливість щорічних іспитів для осіб старше 75 років, щоб бути впевненими у їхній здатності до безпечного водіння.

Ініціативи ЄС здобули як підтримку, так і критику. Прихильники вважають, що такі заходи сприятимуть загальному підвищенню безпеки дорожнього руху, забезпечуючи підтримку та удосконалення навичок водіння літніх водіїв. Однак опоненти висловлюють занепокоєння щодо можливої дискримінації за віком і обмеження свободи самостійних літніх водіїв.

Необхідність збалансованого підходу, постійного вдосконалення правил та врахування думки експертів і літніх водіїв визначається потребою забезпечення безпеки дорожнього руху, залишаючи при цьому недоторканність прав та незалежність покоління старших водіїв.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело avtosota.com
Читайте також