За які авто в Україні доведеться сплачувати податок на розкіш під час війни

Система оподаткування автотранспорту в Україні прив’язана до мінімальної заробітної плати. З урахуванням зростання мінімального рівня зарплати у 2024 році, перелік автомобілів, щодо яких стягується додатковий податок, зменшився.

Український уряд опублікував список моделей автомобілів, власникам яких потрібно сплатити транспортний податок у 2024 році. За повідомленням Міністерства економіки, у цьому списку вказано 184 моделі. Цікаво, що у 2023 році їх було 225.

Транспортний податок в Україні стягується за автомобілі, які не старші за п’ять років, з вартістю, що еквівалентна 375 мінімальним зарплатам. Порівняно з 1 січня 2023 року мінімальна зарплата зросла з 6,7 тисяч до 7,1 тисяч гривень. Тепер під оподаткування потрапляють автомобілі вартістю 2 662 500 гривень і більше.

Ставка транспортного податку залишається незмінною в 2024 році і становить 25 тисяч гривень. Податок сплачують як фізичні, так і юридичні особи, але процедура розрахунку відрізняється. Юридичні особи самостійно обчислюють та розподіляють платежі протягом року.

Місцева податкова служба інформує громадян про необхідність сплати податку. Після отримання сповіщення власники дорогих автомобілів мають два місяці на сплату річного платежу у розмірі 25 тисяч гривень.

Платники податків не потребують самостійно шукати інформацію щодо транспортного податку, оскільки це відбувається автоматично через державу.

Міністерство економіки щорічно публікує список марок і моделей автомобілів, що підлягають оподаткуванню.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело auto.bigmir.net
Читайте також