Як обрати якісний масляний фільтр для авто

Масляний (оливний) фільтр – важливий компонент двигуна автомобіля, він потрібен для очищення моторної оливи від забруднень, сторонніх металевих частинок і нагару. Правильний вибір фільтра призводить до зменшення зносу двигуна й відповідно збільшення термінів його експлуатації двигуна, покращення стабільності функціонування. Інтернет-магазин автозапчастин MakeCar пропонує масляні фільтри популярних типів від відомих виробників. В наявності оригінальні автозапчастини та якісні аналоги для різних моделей, марок авто. Є точка видачі товару в Києві. Якщо хочете замовити оливний фільтр в інше місто, просто оберіть зручний спосіб оплати та кур’єрську службу. Інтернет-магазин автозапчастин Мейккар здійснює відправку товару зі складу одразу після отримання замовлення.

Типи масляних фільтрів

Масляні фільтри для авто бувають декількох типів:

  • Повнопотокові. Очищують повний об’єм оливи, що циркулює через двигун. Застосовуються у більшості сучасних автомобілів, ефективні, але у разі сильного забруднення можуть дозволяти оливі обійти фільтр.
  • Частковопотокові фільтри. Очищають частину моторної оливи у процесі її циркуляції в системі. Вони поступово знижують рівень забруднень, ефективні, проте на очищення потрібно чимало часу. У сучасних авто використовуються нечасто, встановлюються на комерційних машинах, важкій техніці.
  • Комбіновані. Поєднують функції повнопотокового і частковопотокового фільтрів. Вони забезпечують ефективне очищення і захист у будь-яких умовах експлуатації.
  • Вставні (картриджні). В конструкції нема металевого корпусу, достатньо замінювати фільтруючий елемент. Доволі сучасне рішення.
  • Корпусні. Мають вигляд цілісної конструкції із зовнішнім корпусом та фільтруючим матеріалом. Потрібна повна заміна під час планового ТО.

Який краще буде купити масляний фільтр, залежить від моделі, марки транспортного засобу, рекомендацій виробника. Звертайте увагу на такі параметри як робочий тиск, тип ущільнювача, різьбу й розмір. Ступінь очищення залежить від матеріалу фільтрації в основі, якісні варіанти ефективно утримують частинки 10-30 мікрон у діаметрі (все залежить від виробника й моделі). Паперові фільтри можна використовувати за умови обробки спеціальними речовинами з метою підвищення стійкості до оливи, високих температур.

Додатковий фактор – доступність додаткових функцій. Наприклад, байпасний клапан запобігає зниженню тиску оливи у разі сильного забруднення фільтра та підтримує нормальну роботу системи, його точні параметри залежать від конструкції двигуна. Антидренажний клапан запобігає зворотному стіканню оливи, особливо у фільтрах, що встановлюються горизонтально або під нахилом, є не в кожній моделі.

масляний фільтр розібраний

Чому потрібно враховувати стиль керування та виробника

Умови експлуатації автомобіля безпосередньо впливають на характеристики клапанів, терміни їх використання. Постійні зупинки й пуски вимагають встановлення фільтра з високою ефективністю очищення та пропускною здатністю. Якщо багато часу проводите за кермом на щоденній основі, краще буде придбати модель із збільшеним робочим ресурсом. Для експлуатації в екстремальних умовах  (пил, низькі температури тощо) замовляйте елемент з надійним ущільнювачем і стійкими матеріалами.

Купити масляний фільтр від відомого виробника – це означає інвестувати у власну безпеку та комфорт. Експерти радять оливні фільтри для авто від MANN-FILTER, Bosch, Mahle, Fram, SCT, інших брендів. Відомі виробники використовують якісні матеріали, сучасні технології виробництва і тестують товар до продажу. Також важливо робити замовлення у перевірених постачальників, це дозволить уникнути підробок.

Поширені помилки серед покупців

Невідповідність фільтра характеристикам транспортного засобу – найгірша помилка, якої ви можете припуститись. Для кожної моделі авто є певні вимоги, критерії, завжди дотримуйтесь їх. Оптимально обирати масляний фільтр по ВІН-коду – це гарантує його 100% відповідність вашому транспортному засобу. Просто залиште запит на сайті онлайн-магазину запчастин для авто «МейкКар», повідомте менеджеру актуальний ВІН, та він підбере для вас фільтр.

Дешеві комплектуючі часто мають низькоякісний фільтруючий матеріал і швидко виходять з ладу. Ви економите сьогодні, але вже завтра ризикуєте збільшеними витратами. Бажана наявність додаткового функціоналу. Так відсутність антидренажного чи байпасного клапана може призвести до підвищеного зносу двигуна.

Фільтри масляні можуть мати різний експлуатаційний ресурс, багато що залежить від їх якості, відповідності моделі автомобіля, стилю керування. Звертайте увагу на стан транспорту за умови надмірної витрати оливи, появі сторонніх звуків під час роботи двигуна, зниження продуктивності й потужності, появі підтікань. Для більшості авто ТО потрібно робити кожні 8-15 тисяч км пробігу, заміна фільтру рекомендована разом із заміною оливи згідно рекомендацій заводу-виробника.

Читайте також