Позбавляють прав за борги: кому з водіїв потрібно терміново розплатитися за рахунками
В Україні позбавлення водійських прав є найсуворішим покаранням для водіїв, які порушили ПДР. Зазвичай це загрожує тим, хто наразив на небезпеку інших учасників руху своїми діями на дорозі. Однак є випадки, коли залишитися без водійського посвідчення можна не порушуючи правил. Наприклад, не розплатившись із боргами. Видання «Експерт» розібралося в цьому питанні.
Механізм обмеження автомобіліста в праві керування транспортним засобом прописано в нормативних актах, що регламентують діяльність виконавчої служби. Остання, наприклад, розглядає справи про стягнення аліментів на утримання дітей і може вводити проти боржника різноманітні санкції.
Виконавець може стягувати з аліментника частину зарплати, накладати арешт на його майно та банківські рахунки. Також боржнику можуть заборонити виїзд за кордон і водіння авто. В останньому випадку відповідні дані вносяться до спеціальної бази даних МВС, з якої поліція бере інформацію. При першій же зупинці транспортного засобу у водія вилучають права.
Важливо розуміти, що обмеження в праві керування ТЗ відрізняється від традиційного позбавлення прав. Це не санкція, як така. Мета заходу – примусити боржника погасити заборгованість. Щойно він розрахується за аліментами, права йому повертають. У випадку з позбавленням прав йдеться про відсторонення від керування авто на певний термін.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!