Що означають кольорові лінії та крапки на автомобільних шинах

Автомобільні шини мають різні унікальні ознаки, які виробники зазвичай вказують безпосередньо на їх поверхні. Однією з таких ознак є кольорове маркування у вигляді смуг або крапок.

“Апостроф” детально розповість про значення та різновиди цих маркувань.

Кольорові смуги

Кольорові смуги, які виділяються на поверхні шини, переважно використовуються під час виробництва для ідентифікації та класифікації. Вони допомагають виробникам швидко розпізнати різні типи шин, їх розміри та технічні характеристики на різних етапах виробництва чи тестування.

Це маркування на виробництві допомагає працівникам складу зберігати шини в одному місці. Також воно підтверджує, що шини є новими і не були використані.

Після того, як шини надходять для продажу або установки, ці смуги втрачають своє практичне значення для споживача і зазвичай стираються під час нормального використання.

Кольорові крапки

Кольорові крапки мають більш практичне застосування при монтажі шини на диск. Їх значення може відрізнятися залежно від виробника. Зазвичай прийняті наступні кольори для позначень:

– Жовті крапки – вказують на найлегше місце на шині, яке має збігатися з найважчим місцем диска під час установки.

– Червоні крапки – позначають жорстку ділянку покришки з найбільшим радіусом.

– Білі крапки – вказують на найбільш гнучку ділянку на шині. Ці крапки можуть не зустрітися на всіх моделях шин. Найкраще їх поєднують з крапкою, що вказує на найбільший радіус диска.

– Біла крапка з цифрами – це особисте клеймо контролера якості на виробництві, що підтверджує, що шина відповідає всім стандартам і вимогам якості.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також