Безпричинна зупинка поліцією: як діяти водієві в такій ситуації
Багато водіїв все ще не знають, що в Україні поліції заборонено зупиняти будь-який вподобаний їй автомобіль. Для кожного конкретного випадку має бути певна підстава, описана в ст.35 закону «Про Національну поліцію». В іншому випадку зупинка є безпричинною і неправомірною. Юристи «Дорожнього адвоката» розповіли, як потрібно діяти в такій ситуації.
Що говорить закон
У ЗУ «Про Нацполіцію» йдеться про те, що зупинка транспортного засобу здебільшого може здійснюватися за умови вчинення правопорушення, технічної несправності або конкретної загрози оточуючим. При цьому поліцейський зобов’язаний дотримуватися певного алгоритму, щоб зупинка була законною:
- Представитися, назвавши прізвище, посаду та спеціальне звання
- Пред’явити службове посвідчення (на вимогу водія)
- Чітко пояснити причину зупинки з-поміж підстав, визначених законом
Якщо поліцейський не виконав хоча б одну із зазначених дій, його подальші вимоги будуть незаконними. У тому числі це стосується пред’явлення документів водієм.
Як діяти в разі безпричинної зупинки
- Повідомте поліцейському, що він порушує вимоги закону «Про Нацполіцію»
- Вимагайте дозволу на продовження руху
- Якщо поліцейський не відпускає вас та пред’являє необґрунтовані вимоги – телефонуйте на номер 102 та повідомте про порушення
- У разі прибуття на місце нового екіпажу патрульних – поясніть ситуацію, наголосивши на незаконності дій їхнього колеги, вимагайте документально оформити ваші претензії та порушення з його боку
Юристи звертають увагу, що недобросовісні поліцейські часто якраз і розраховують на необізнаність і пасивність водіїв, вчиняючи подібні порушення. Важливо знати свої права і вміти захищати їх у таких ситуаціях.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!