Автомобільна мобілізація в Україні: що забороняється робити з машинами з 18 травня

З 18 травня 2024 року стали діяти зміни до законодавства України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, які значно обмежують можливості використання автомобілів, які перебувають на обліку у територіальних центрах комплектування (ТЦК). Ці зміни поширюються як на фізичних, так і на юридичних осіб і спрямовані на забезпечення виконання військово-транспортного обов’язку, пише «Апостроф».

Заборонені дії з автомобілями

Згідно з новими правилами, власники автомобілів, які є на обліку в ТЦК, не можуть перевозити авто в інші області України, вивозити за межі країни, передавати права власності іншим особам, здавати в оренду або використовувати як заставу.

Ці заборони мають на меті забезпечити доступність автомобілів для Збройних Сил України та інших військових формувань у разі потреби.

Нові обов’язки для власників авто

Власники автомобілів, незалежно від статі та відношення до військового обов’язку, повинні дотримуватися таких правил:

– Повідомляти ТЦК про місцезнаходження транспортних засобів, якщо планується їх переміщення в іншу область на термін не більше місяця.

– Передавати автомобілі та техніку на збірні пункти та до військових частин у строки та за адресами, зазначеними у частковому наряді, який видається головою місцевої державної адміністрації.

Обов’язки підприємств та організацій

Підприємства, установи та організації, які мають у своєму розпорядженні транспортні засоби, зобов’язані забезпечити їх доставку на збірні пункти та у військові частини у разі мобілізації. Кількість транспортних засобів, які будуть передані Збройним Силам України, визначається місцевими державними адміністраціями на основі даних, наданих Територіальним центром координації.

Порядок повернення та компенсації

Порядок виконання військово-транспортного обов’язку, включаючи норми безоплатного залучення, вилучення та примусового відчуження транспортних засобів і техніки, визначається Кабінетом Міністрів України.

Основні положення цього порядку включають:

– Після оголошення демобілізації автомобілі повертаються власникам за актами приймання-передачі, які містять інформацію про власників, технічний стан і залишкову вартість автомобілів.

– Автомобілі повертаються протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації.

– Кабінет Міністрів також встановлює порядок компенсації шкоди, завданої транспортним засобам через їх використання під час мобілізації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також