Більше не штрафуватимуть: В Україні скасовують один із сезонних штрафів ПДР, названо дату

З 1 травня в Україні скасовують обов’язок вмикати денні ходові вогні для водіїв у будь-який час доби. Протягом періоду з 1 жовтня по 1 травня ця вимога залишається обов’язковою за межами населених пунктів.

Якщо у вашому автомобілі немає денних ходових вогнів, треба вмикати ближнє світло фар. Так вимагають Правила дорожнього руху.

Що зміниться з 1 травня

Нагадуємо, що до кінця цього місяця всі водії, які їздять поза населеними пунктами, повинні увімкнути світло, якщо у їхньому автомобілі відсутні денні ходові вогні, щоб уникнути штрафу. Ця вимога діє цілодобово, навіть в ясний сонячний день.

Якщо видимість погана, можна використовувати протитуманні фари, якщо вони є встановленими на вашому автомобілі.

Денні ходові вогні або ближнє світло фар слід увімкнути, оскільки від осені до весни тривалість світлового дня скорочена, а погіршення видимості через сніг, дощ або туман не рідкість. Це збільшує ризик аварій. Ці правила були введені та супроводжуються штрафами для порушників.

Який штраф передбачено за це порушення

За невмикання світлового фару в період з 1 жовтня по 1 травня поза населеними пунктами передбачено штраф. Патрульні можуть скласти протокол за частиною 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за цими нормами може складати до 510 гривень, мінімальний розмір – 425 гривень. З 1 травня це правило скасовано, і патрульні не зможуть ні зупиняти водіїв за це порушення, ні накладати штрафи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Telegraf
Читайте також