Чому продажі електрокарів значно зростуть цього року: назвали причину

Продажі електромобілів значно зростуть у 2024 році, що призведе до зниження попиту на нафту. Основними причинами цього є доступність електричних автомобілів та розвиток інфраструктури зарядних станцій. Про це повідомив Reuters, посилаючись на прогноз Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Продажі електромобілів у цьому році досягнуть 17 мільйонів автомобілів, що в порівнянні з 14 мільйонами минулого року. З цієї кількості 10 мільйонів автомобілів будуть продані в Китаї.

Динаміка продажів електрокарів

Продажі електромобілів у першому кварталі 2024 року зросли на 25% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Однак частка електротранспорту у загальному обсязі продажів значно відрізнятиметься в залежності від регіону. Приблизно одне з дев’яти придбань автомобілів у США, одне з чотирьох в Європі і майже половина в Китаї становитимуть продажі електромобілів.

У деяких країнах Європи поетапно відмовляються від надання субсидій для покупки електромобілів, що призводить до спаду їхньої популярності.

Доступність електромобілів

Автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння залишаються більш доступними, ніж їхні електричні аналоги в Європі та США. У Китаї майже дві третини електрокарів, проданих минулого року, були дешевшими, ніж їхні традиційні авто. Мережа зарядних станцій у світі має зрости в шість разів до 2035 року.

Зменшення попиту на нафту

Розповсюдження електромобілів показує, що попит на нафту для автомобільного транспорту досягне свого піку близько 2025 року. Якщо країни будуть виконувати свою енергетичну та кліматичну політику, то до 2030 року попит на нафту зменшиться приблизно на 6 мільйонів барелів на день, а до 2035 року – на 11 мільйонів барелів на день. Це становить більше десятої частини загального світового попиту на нафту.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також