Чому українці масово стали викидати свої автомобілі: назвали причину

Кількість вилучених з експлуатації та подарованих автомобілів раптово збільшилася. Наприклад, лише у травні українці подарували більше авто, ніж за весь попередній рік.

Серед цікавих тенденцій, які важко пояснити експертам, є зростання продажів вживаних електромобілів. Це дивно, оскільки в таких умовах воно не могло б відбутися. Подібна ситуація спостерігається із малим комерційним транспортом і вантажівками. Проте причина зростання продажів автомобілів в інших категоріях є досить очевидною – це зв’язано з мобілізацією.

Імпорт вживаних транспортних засобів та продажі нових авто за останній час не зросли. Це показує, що інші сегменти автомобільного ринку також мали б залишатися стабільними.

Натомість, кількість переоформлень легкових автомобілів, мотоциклів та мопедів у квітні-травні значно зросла.

Якщо ви вирушаєте в дорогу і забули покласти готівку на картку, заїжджайте на АЗС WOG. Тут можна прямо на касі поповнити готівкою свою картку, незалежно від банку, який її видав.

Також помітно збільшення кількості автотранспорту, що був подарований. Навіть без чисельних даних, видно, наскільки зросла кількість подарованих офіційно транспортних засобів у квітні та травні поточного року. Для порівняння: у травні було подаровано утричі більше ТЗ, ніж за весь минулий 2023 рік.

Ще одна важлива послуга, яку надають ТЦС МВС, – зняття автомобіля з обліку через його непридатність. Це роблять, коли автомобіль старий і більше не може працювати, або був знищений в аварії, пожежі, повені чи через інші причини.

Хоча ця послуга не пов’язана з продажем чи даруванням авто, кількість замовлень на зняття автомобіля з обліку також зросла одночасно з ними.

Причина зростання кількості переоформлень авто – новий закон про мобілізацію, який дозволяє вилучати транспортні засоби на оборонні потреби у тих, хто має більше однієї машини. Через це багато автовласників звернулися до сервісних центрів МВС або додатку Дія, щоб переоформити свої авто на родичів. Мета – залишити на себе не більше однієї машини.

Дарування авто використовується як альтернатива перепродажу. Це дозволяє уникнути податку, який стягується при продажу другого чи більше авто за рік, відповідно до статті 174 Податкового кодексу.

Чому автовласники почали знімати з обліку неробочі автомобілі? Вони роблять це з тієї ж причини, що й переоформлюють авто на інших людей — щоб не мати більше одного авто, зареєстрованого на себе.

Ще одна причина, чому вибракування стали популярними, пов’язана зі старими продажами автомобілів “за довіреністю” або передачею свідоцтва про реєстрацію. Машина могла змінити багато власників, але юридично належить тому, чиє ім’я вказане в техпаспорті. Це ускладнює дотримання правила “1 авто на 1 особу”. Тому деякі з цих юридичних власників використовують вибракування.

Фахівці Інституту досліджень авторинку вважають, що реальні обсяги ринку не зросли, адже немає причин для цього, таких як закінчення війни, демобілізація, збільшення купівельної спроможності або зниження курсу валюти. Навпаки, є фактори, що стримують розвиток ринку. Ці фактори як зовнішні, так і внутрішні, роблять деякі операції економічно невигідними. Статистика ринку стане зрозумілою після ажіотажу з переоформленням зайвих транспортних засобів, ймовірно, в найближчі місяці.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело 24 канал
Читайте також