Чому в Україні підвищаться ціни на пальне

У 2024 році може виникнути дефіцит дизпалива в світі, особливо якщо у США, де розпочнеться стрімке виробництво через рецесію. Це може вплинути на вартість дизельного палива в Україні.

За даними Reuters, вартість сировини для виробництва дизельного палива зросла на 37% з початку року, у той час як ціна на нафту підвищилася лише на 2%. Це свідчить про можливу нестачу палива в світі.

Сергій Куюн, директор консалтингової компанії «А-95», наголошує, що проблеми з паливом в світі обов’язково вплинуть на вартість в Україні, але це не відбудеться миттєво.

За його словами, наразі всі учасники ринку мають запаси палива, тому навіть при мінімальній нестачі вони не почують дефіциту. Однак, ситуація може змінитися з часом. Варто також зауважити, що точно прогнозувати ціни на АЗС зараз неможливо.

“Якщо в світі виникне дефіцит, Україна відчує його не відразу, а з плином часу. Це може викликати зростання цін, але точно прогнозувати, наскільки саме здорожчає дизель, наразі неможливо”, — зазначив Сергій Куюн.

З початку року вартість дизельного палива впала майже на гривню. Проте, щодо подальшого розвитку цін на це популярне паливо залишається багато невідомих.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело uamotors.com.ua
Читайте також