Чи можна керувати авто без власних прав у присутності водія з посвідченням

Експерти з області дорожньої безпеки дали роз’яснення стосовно ситуації, коли особа, яка не має власних водійських прав, керує автомобілем, а поруч перебуває особа з власним водійським посвідченням.

Раніше правилами дорожнього руху передбачалося, що навчання водінню може проводитися у присутності інструктора з підготовки водіїв (згідно з пунктом 24.5 ПДР). Також індивідуально водінню міг навчати досвідчений водій зі стажем не менше 3 років та відповідним водійським посвідченням (згідно з пунктом 24.7 ПДР).

Однак, за даними на лютий 2024 року, згідно з пунктом 24.5 ПДР навчальна їзда на дорогах може здійснюватися лише у присутності спеціаліста з підготовки водіїв.

Згідно зі статтею 15 Закону “Про дорожній рух”, підготовка водіїв проводиться в спеціалізованих закладах, які мають акредитацію, та здійснюється кваліфікованими спеціалістами. Ці спеціалісти повинні відповідати встановленим кваліфікаційним вимогам, які визначаються законодавством.

Зазначається, що на сьогодні навчання водінню може проводитися лише кваліфікованими фахівцями з акредитованих навчальних закладів. Можливість індивідуального навчання водінню фізичними особами виключена.

Відповідно до частини 2 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних водійських прав, або передача керування такій особі може бути покарано штрафом у розмірі 3400 гривень. Проте ця відповідальність не поширюється на осіб, які знаходяться у процесі офіційного навчання водінню транспортного засобу за встановленими правилами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Дорожній адвокат
Читайте також