До 15 000 гривень штрафу: де водіям заборонено керувати автомобілем без окулярів

Дотримання правил дорожнього руху є дуже важливим для безпеки на дорозі, особливо для водіїв з проблемами зору. У деяких країнах Європи на порушення вимог щодо носіння окулярів або контактних лінз для водіїв, які мають відповідні відмітки у водійському посвідченні, встановлені суворі штрафи.

Іспанія

У Іспанії водії, які мають у водійському посвідченні відмітку про проблеми з зором, повинні завжди носити окуляри або контактні лінзи за кермом. Якщо поліція застає водія без корекційних засобів, йому загрожує штраф у розмірі 200 євро, що дорівнює близько 8500 гривень. Крім того, правоохоронці можуть оштрафувати водія за відсутність запасної пари окулярів.

Польща

У Польщі водії з проблемами зору, яких застають за кермом без окулярів або контактних лінз, можуть отримати штраф до 1500 злотих, що приблизно дорівнює 15 000 гривень. Ці жорсткі заходи спрямовані на зменшення ризику аварій, спричинених поганим зором водія.

Причини суворих штрафів

Причини суворих штрафів за відсутність окулярів або контактних лінз у водіїв із вадами зору полягають у декількох аспектах.

По-перше, це забезпечення безпеки на дорозі: водій з поганим зором без корекційних засобів не може належним чином оцінити ситуацію на дорозі, що збільшує ризик виникнення аварій.

По-друге, законодавчі вимоги більшості країн передбачають, що наявність позначки у водійському посвідченні про необхідність носіння окулярів або контактних лінз означає обов’язковість їх використання за кермом.

По-третє, суворі штрафи за відсутність окулярів або контактних лінз підвищують відповідальність водіїв і стимулюють їх до більш обачної поведінки на дорозі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Твоя машина
Читайте також