Хто може втратити права: нові правила для водіїв старше 65 років

Після досягнення певного віку водіям може бути заборонено сідати за кермо в країнах ЄС не через вік, а через когнітивні здібності.

В рамках проєкту Vision Zero в Європі розробляють механізм, що має зробити дорожній рух безпечнішим для водіїв старшого віку. Зокрема, після 65 років вводиться обов’язкова ментальна перевірка, яка допоможе виявити проблеми з концентрацією уваги та оцінити розумові здібності літніх водіїв.

Єврокомісія рекомендує ввести обов’язкові тести для водіїв віком від 70 років і обмежити термін дії їхніх водійських прав. Це спроба змусити літніх автомобілістів періодично підтверджувати свою здатність безпечно керувати автомобілем. Наприклад, водіям, старшим за 75 років, може доводитися складати такі тести щороку.

Поки не прийнято остаточного рішення щодо обмежень для літніх водіїв в ЄС, проте це питання є актуальним і ймовірно може призвести до введення відповідних обмежень. З огляду на швидкі темпи євроінтеграції України, подібні вимоги можуть з’явитися і в нашій країні у найближчі роки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Avtosota
Читайте також