Хто з українських водіїв може їздити без прав, не отримуючи штраф від поліції: відповідь юристів

Керування транспортним засобом без необхідних документів і прав українським водіям може призвести до штрафів. Проте, існує категорія водіїв, яких не можна штрафувати за це, пише “Дорожній адвокат”.

Часто власники популярних скутерів та самокатів в Україні стикаються з проблемами через відсутність відповідних прав і техпаспорту. Згідно із законодавством, керуванням скутером особою, яка не має відповідного посвідчення, передбачено штрафом у розмірі 3 400 грн. Повторне порушення може призвести до штрафу у розмірі 40 800 грн. та позбавлення права управління на декілька років.

Також важливо враховувати, що відсутність реєстрації скутера може призвести до штрафу у розмірі 850 грн та можливості затримання транспортного засобу. Однак визначальним моментом є визначення скутера як “механічного транспортного засобу”. За законодавством, таким засобом вважається транспортний засіб з електродвигуном потужністю понад 3 кВт або об’ємом двигуна менше 50 куб. см.

Якщо потужність скутера менше 3 кВт, він не вважається механічним транспортним засобом і не вимагає наявності відповідних документів. Таким чином, важливо розуміти класифікацію свого засобу пересування та мати аргументи для обґрунтування своєї позиції перед поліцією, якщо це необхідно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також