Кого з водіїв в Україні можуть кинути за ґрати за відсутність одного предмета

Багато водіїв в Україні не дотримуються правил дорожнього руху через переконання, що за порушення можна отримати лише штраф. Проте існують ситуації, коли відсутність у автомобілі певного предмета може призвести до серйозних наслідків, включаючи втрату свободи.

Управління патрульної поліції попереджає водіїв про обов’язок мати при собі справний вогнегасник, аптечку та знак аварійної зупинки. Відсутність цих предметів може бути розцінена як порушення статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за яке передбачено штраф у розмірі 340 гривень. Однак, деякі юристи оскаржують такі штрафи, вказуючи на те, що це порушення могло б бути кваліфіковане як менш серйозне і підпадати під статтю 125 КУпАП, яка передбачає лише попередження.

Водії, які здійснюють пасажирські перевезення, не можуть уникнути відповідальності за відсутність аптечки та вогнегасника в автомобілі. Закон прямо вказує на їхню відповідальність і передбачає штраф у розмірі 680 гривень за перше порушення. У разі повторного порушення таксист або водій автобуса може втратити права на період від 3 до 6 місяців або потрапити під адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Хвиля
Читайте також