Мобілізація авто: чи вилучатимуть автомобіль для ЗСУ, якщо він єдиний у власника

У новому законі про мобілізацію та військовий облік, що набрав чинності 18 травня 2024 року, зазначено, що автомобіль не може бути вилучений для потреб ЗСУ, якщо він єдиний у власника. Про це повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Згідно з новим законом про мобілізацію, транспортні засоби можуть бути вилучені для потреб ЗСУ, якщо власник має кілька автомобілів. При цьому, у фізичних осіб вилучатимуть тільки ті автомобілі, які корисні для фронту та прифронтових районів, такі як позашляховики, кросовери та пікапи. Седани та хетчбеки не вилучатимуть, оскільки вони не потрібні на фронті.

В Україні військово-транспортний обов’язок існував і до прийняття нового закону про мобілізацію, тому вилучення транспортних засобів для потреб ЗСУ не є нововведенням. Новий закон лише уточнює регламент цього обов’язку.

Вилучення автомобілів та іншого транспорту під час воєнного стану проводиться ТЦК, СБУ та розвідкою на підставі рішень місцевих держадміністрацій. Для ЗСУ можуть бути конфісковані автомобілі, дорожньо-будівельна і сільськогосподарська техніка, а також обладнання для перевезення особового складу та будівництва фортифікаційних споруд.

Має бути оформлений акт прийому-передачі, де зазначаються технічний стан транспортного засобу, його ринкова вартість та дані власника. Вилучений транспортний засіб повинні повернути власнику протягом 30 днів після закінчення воєнного стану. У разі пошкодження або знищення транспортного засобу власник має право на компенсацію.

Новий закон про мобілізацію також вводить певні обмеження для громадян, які порушують правила мобілізації. Якщо протягом 60 днів після 18 травня 2024 року громадянин не оновить свої військово-облікові дані в ТЦК, йому можуть тимчасово заборонити керувати автомобілем та іншими транспортними засобами. Крім того, він не зможе користуватися послугами сервісних центрів МВС.

Заборона на керування транспортними засобами для ухилянтів від мобілізації буде введена за спеціальною процедурою і за рішенням суду. Тимчасове обмеження на право керування транспортними засобами буде скасовано після того, як громадянин оновить свої військово-облікові дані в ТЦК.

Слід зазначити, що в Україні після 18 травня 2024 року всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої військово-облікові дані в ТЦК. В іншому разі їх вважатимуть ухилянтами від мобілізації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також