Мобілізація в Україні: які авто вилучатимуть в українців на потреби військових

За потребами військових українців будуть вилучати лише спеціальні транспортні засоби та позашляховики, а не звичайні легкові автомобілі, повідомив член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Федір Веніславський пояснив, що законопроєкт №10449, прийнятий у другому читанні народними депутатами у березні 2024 року, передбачає тимчасове вилучення у фізичних осіб транспортних засобів за певних обставин. Проте це стосується лише спеціальних транспортних засобів та позашляховиків, а не звичайних легкових автомобілів, оскільки вони не потрібні на фронті.

Для потреб Збройних Сил України будуть вилучати спеціальний транспорт, такий як вантажівки, спецтехніку та позашляховики (і, можливо, пікапи). Вантажівки будуть використовуватися для перевезення особового складу, боєприпасів та іншого військового обладнання. Позашляховики допоможуть виконувати бойові завдання в умовах бездоріжжя.

До прийняття законопроєкту №10449 в Україні існував закон, за яким можна було вилучати транспортні засоби для військових потреб. Однак цей законопроєкт деталізував процедуру вилучення і вніс уточнення щодо цього процесу.

Місцеві державні адміністрації будуть встановлювати обсяги транспортних засобів за типами та марками, які планують тимчасово вилучити на потреби Збройних Сил України під час мобілізації, на основі заявок Територіальних центрів комплектування. Відомості про автомобілі юридичних та фізичних осіб Територіальні центри комплектування будуть отримувати від Міністерства внутрішніх справ.

Приватним особам для потреб Збройних Сил України можна буде тимчасово вилучати один транспортний засіб, якщо вони мають кілька транспортних засобів однієї категорії. Проте не можна буде вилучати транспортний засіб, якщо він є єдиним законним засобом для існування його власника. Також не підлягатимуть вилученню автомобілі у інвалідів І та ІІ групи, у осіб, які утримують інвалідів І та ІІ групи, або дітей-інвалідів.

Після закінчення військового стану вилучені транспортні засоби повинні бути повернуті їх власникам. Якщо транспортний засіб пошкоджено або знищено під час війни, то власники отримають компенсацію.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Today
Читайте також