На водіїв в Україні очікують складнощі з доступністю пального

Українські водії стикаються з труднощами щодо доступності автогазу, якого більше немає у деяких мережах АЗС. Експерти прогнозують, що проблеми з постачанням палива триватимуть приблизно два тижні. Після відновлення поставок очікується зростання цін на автогаз майже на 5 гривень за літр, до 34 гривень за літр.

Сергій Куюн, експерт на ринку палива, робить такий прогноз на основі пропозиції народних депутатів підвищити акциз на скраплений газ з 52 до 169 євро за 1000 літрів. Експерти вважають це рішення справедливим, оскільки водії бензинових автомобілів платять за пальне в чотири рази більше акцизу – 213 євро. Це призведе до зростання ціни на автогаз приблизно на 4,5 грн за літр.

Куюн розрахував, що підвищення акцизу на газ призведе до додаткових 1 млрд грн у бюджеті щомісячно. Однак не всі гравці ринку погоджуються з цією ініціативою. Олександр Мельничук, директор зі стратегічного маркетингу компанії “БРСМ Нафта”, вважає її “небезпечною ініціативою”, оскільки це може викликати невдоволення великого сегменту ринку, включаючи таксистів, водіїв громадського транспорту і власників автомобілів на газовому паливі. Експерти також передбачають, що навіть без підвищення акцизу на автогаз ціни на пальне до кінця року не зменшаться, а навпаки, може відбутися зростання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело uamotors.com.ua
Читайте також