Не поспішайте платити штраф: в Україні суди масово скасовують деякі покарання

У судах України зросла тенденція до скасування штрафів, накладених за паркування у заборонених місцях. Це порушення є одним з найбільш часто скасовуваних штрафів у судовій системі, обумовлено це особливою юридичною природою порушення та труднощами у зборі доказів.

Згідно з частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за порушення правил паркування передбачено штраф у розмірі 340 гривень. У випадку, якщо паркування створює перешкоди руху, штраф може досягати 1445 гривень.

Однак для застосування цього штрафу інспектору необхідно довести тривалість стоянки понад 5 хвилин згідно з підпунктом 1.10 Правил дорожнього руху. Це передбачає створення безперервного відеозапису, що триває не менше 5 хвилин. У багатьох випадках поліцейські не виконують цю вимогу і представляють фотографії або короткі відео, які не достатньо підтверджують тривалість стоянки.

Крім того, сама постанова поліції та рапорт працівника поліції не можуть служити доказами порушення правил паркування. Також інспектору важко довести, що стоянка не пов’язана з посадкою чи висадкою пасажирів, або завантаженням чи розвантаженням вантажу.

У зв’язку з цим суди часто роблять висновок про відсутність або недостатність доказів адміністративного правопорушення. Якщо водії вчасно сплачують штраф, вони фактично визнають свою вину і гублять право на оскарження рішення поліції.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Дорожній адвокат
Читайте також