Ніколи так не робіть: що загрожує водіям за їзду тротуарами та пішохідними доріжками

Україна має чіткі правила та високі штрафи за проїзд по тротуарах. Це є однією з найнебезпечніших практик серед водіїв, часто спричиняючи конфлікти з пішоходами та правоохоронними органами.

Пункт 11.13 Правил дорожнього руху містить вимогу щодо руху по тротуарах та пішохідних доріжках. Згідно з цією нормою, водіям заборонено користуватися тротуарами та доріжками на автомобілях, оскільки це створює пряму загрозу для пішоходів, що рухаються по цих ділянках вулиці.

За порушення Правил дорожнього руху, що включає проїзд по тротуару та пішохідним доріжкам, передбачена адміністративна відповідальність. Згідно зі статтею 122 частини 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф може становити від 340 до 510 гривень. Однак, не завжди вас можуть штрафувати за це.

Коли і кому можна їздити по тротуару

Згідно з тим самим пунктом, можна рухатися по тротуару автомобілям, що належать мешканцям прилеглих будинків, якщо немає іншого доступу до цієї зони. Також дозволяється рух по тротуарах автомобілям зі знаком “Інвалід”, але лише за наявності відповідного посвідчення. При цьому швидкість руху транспортного засобу по тротуару не повинна перевищувати 20 км/год.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Telegraf
Читайте також