Нові права та техпаспорт для водіїв: детально про зміни у 2024 році

Головний сервісний центр МВС прийняв рішення, відповідно до якого водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу будуть мати оновлений вигляд. Мета нововведень – ускладнити підробку документів і підвищити безпеку державної реєстрації транспорту.

Серед нововведень – додаткові способи захисту у вигляді маркування. Також у правому нижньому куті буде розміщено QR-код. Ці елементи будуть допомогатаи правоохоронцям перевіряти достовірність документів через онлайн сервіс Головного сервісного центру МВС. Крім того, як і будь-які онлайн процедури, ці нововведення повинні пришвидшити всі процеси перевірки.

Планується, що сервісні центри МВС будуть видавати бланки документів “старого” зразка (тобто ті, які наявні зараз) до повної “ліквідації” запасів. Коли наявні бланки закінчаться, почнеться видача документів нового зразка, але цей процес має розпочатися не пізніше 1 серпня 2024 року.

Зміни щодо формату документів були затверджені Кабінетом Міністрів ще в грудні 2023 року. Повне впровадження нових стандартів заплановано до 1 серпня 2024 року, коли водії отримають посвідчення та свідоцтво з додатковими захисними елементами.

Важливо, що ціна і терміни дії нових документів будуть ті самі, що й зараз. Крім того, водіям немає необхідності змінювати свої наявні документи на нові. Документи “старого” формату залишаються дійсними.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело VisitUkraine
Читайте також