Нові правила для водіїв: що тепер потрібно мати в кожному авто

З 7 липня 2023 року в країнах Європейського Союзу почала діяти нова вимога щодо обов’язкового обладнання всіх нових автомобілів системою Intelligent Speed Assistance (ISA). Ця технологія включає обмежувач швидкості, призначений для підвищення безпеки на дорогах. Про це повідомляє видання Express.

Система Intelligent Speed Assistance (ISA) використовує GPS, карти та дані з камер і датчиків для визначення максимальної швидкості на дорозі. Якщо водій перевищує цей ліміт, ISA автоматично знижує потужність двигуна, щоб утримати автомобіль у безпечних межах швидкості. Важливо зазначити, що ISA не має контролю над гальмами авто, щоб уникнути небезпечних ситуацій.

Запровадження ISA може значно зменшити кількість аварій на дорогах Європи: оцінки показують, що вона може зменшити кількість ДТП на 30% і знизити смертність на 20%.

Автовиробники попереджають, що будь-яке втручання в роботу системи Intelligent Speed Assistance (ISA) може призвести до скасування гарантії на автомобіль. Крім того, країни Європейського Союзу розглядають можливість введення штрафів для водіїв, які намагаються вимкнути цю систему.

Ця вимога стосується всіх нових автомобілів, які введені на ринок ЄС після 7 липня 2023 року, і є частиною загальноєвропейської стратегії з підвищення безпеки на дорогах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також