Оштрафують, відберуть права і кинуть за ґрати: за яке поширене порушення жорстко карають водіїв

Багато водіїв в Україні не пам’ятають, що Правила дорожнього руху (ПДР) не тільки встановлюють правила поведінки на дорозі, але й визначають їхні обов’язки щодо технічного стану та зовнішнього вигляду їх автомобілів. Юристи звернули увагу українських водіїв на одне з так званих “темних” порушень.

Згідно з пунктом 31.4.7 Правил дорожнього руху (ПДР), водіям заборонено керувати автомобілем, якщо покриття скла перешкоджає їхній видимості або погіршує прозорість скла. У разі порушення цього правила поліція може оштрафувати водія за частину 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення на суму 340 гривень.

Якщо водій повторно порушить це правило, йому загрожують серйозніші санкції, такі як позбавлення прав до півроку та адміністративний арешт до 10 діб (згідно з частиною 4 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Суд може застосувати таке покарання, якщо водій, після першого штрафу, не усунув порушення і знову керував автомобілем з тонованим склом.

У випадках з тонуванням скла ключовим є його ступінь пропускання світла. Встановлення покриттів на скло автомобіля в Україні саме по собі не є забороненим. Проте, якщо ступінь пропускання світла опускається нижче 75% для вітрового скла і 70% для інших вікон, то це вже вважається порушенням.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Стіна
Читайте також