Позбавлення прав за встановлення ГБО: що треба знати автовласникам

Останнім часом в Україні дедалі популярніше стає переобладнання автомобілів на газове обладнання (ГБО). Їздити на газі дуже вигідно, але важливо пам’ятати, що неправильне встановлення та незаконне зміна реєстрації можуть мати серйозні наслідки для водія, включаючи позбавлення прав.

Українці часто вирішують не вносити інформацію про встановлення газобалонного обладнання (ГБО) у технічний паспорт свого автомобіля. Деякі не хочуть займатися цим через витрати, інші бояться, що у відділі МВС можуть вважати, що переобладнання було виконане неправильно. У результаті вони користуються автомобілем до перших зауважень від поліції, але роблять це на свій ризик. Крім того, нелегальне переобладнання може бути небезпечним та призводити до адміністративних штрафів.

За неправильне встановлення та використання газобалонного обладнання у автомобілі передбачено штраф у розмірі 340 гривень згідно з частиною 1 статті 121 Кодексу про адміністративні правопорушення. Якщо водій не виправить цю проблему протягом року і знову попадеться за кермом автомобіля з неправильно встановленим ГБО, то його можуть позбавити прав на строк до року.

Згідно з ч. 6 ст. 121 КУпАП, невключення відомостей про ГБО в техпаспорт протягом 10 днів після переобладнання тягне за собою штраф у розмірі 850 грн. При повторному порушенні протягом року штраф зростає до 1700 грн з можливістю громадських робіт і вилучення транспортного засобу.

Необхідно також розуміти, що для реєстрації кожного з порушень патрульний повинен скласти спеціальний акт перевірки технічного стану автомобіля. Цей акт буде основою для притягнення водія до відповідальності.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Telegraf
Читайте також