Продажі електромобілів в Німеччині стрімко знизилися на 55%

Раніше у Німеччині громадяни отримували податкові пільги при покупці електромобілів. Але в грудні уряд припинив цю програму стимулювання, що призвело до значного зменшення попиту на електромобілі.

У порівнянні з груднем 2023 року, продажі нових електромобілів в Німеччині зменшилися на 54,9%, а продажі плагін-гібридів скоротилися на 19,6%. З іншого боку, продажі автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння зросли: на 9,1% для бензинових і на 9,5% для дизельних машин.

За даними Auto Business Insight, ринок нових автомобілів у Німеччині загалом скоротився на 11,7% у порівнянні з груднем 2023 року. Помітне зниження продажів електромобілів обумовлене не лише припиненням дії податкових пільг, але й іншими факторами.

За думкою аналітиків Wall Street Journal, високі витрати на фінансування та значна геополітична напруженість спричиняють відмову від покупки електромобілів як приватними особами, так і компаніями.

У зв’язку з несприятливими перспективами економіки Німеччини, аналітики прогнозують, що зниження цін на електромобілі продовжиться і у 2024 році.

Також, за прогнозами німецької автомобільної асоціації VDA, світовий ринок легкових автомобілів зросте на 2%. Проте в той же час, за даними Reuters, в Німеччині очікується зменшення автомобільного ринку на 1%. Особливо відзначається, що продажі електромобілів можуть скоротитися на 9%, незважаючи на збільшення виробництва на 19%.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Auto geek
Читайте також