Рідкісний випадок: Mercedes-Benz відкликає старий кросовер через два роки після випуску

Прикра ситуація склалася в США. Mercedes-Benz USA оголосив про відкликання трохи більше 15 500 екземплярів 253-ї серії GLC. Зокрема, німецький виробник має на увазі моделі з 2019 по 2022 роки, починаючи від GLC 300 до GLC 350 e і GLC 43, створеного AMG.

У звіті про відкликання, опублікованому на веб-сайті Національного управління безпеки дорожнього руху, зазначено, що фари цих автомобілів були відрегульовані на заводі трохи високо. Mercedes виявив відхилення в інструменті регулювання, який використовується на конвеєрі заводу в Бремені в Німеччині.

Усі моделі 300, 350 e та 43 для ринку США походять із Бремена, тому їхні 17-значні ідентифікаційні номери транспортних засобів починаються з літери W. Неправильно відрегульовані фари перевищують діапазон, визначений Федеральним стандартом безпеки автомобілів 108, приблизно на 0,15 відсотка. Зазначені фари можуть створювати відблиски для зустрічного транспорту, що підвищує ризик аварії. Mercedes-Benz почав досліджувати цю проблему наприкінці 2021 року після серії тестів, проведених місцевим Інститутом страхування дорожньої безпеки (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS).

IIHS – це некомерційна організація, розташована в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США. Вона присудила дві оцінки ефективності фар моделям 253-ї серії GLC з 2020 по 2022 модельний рік:

  • “добре” для транспортних засобів, обладнаних прожекторними фарами з пакету зовнішніх блискавок,
  • “погано” для стандартних рефлекторних фар.

Інститут визначив, що ближнє світло створює надмірні відблиски. Крім того, IIHS вказав на недостатню видимість з лівого боку.

Mercedes негайно почав розслідування, визначивши, що фари були відрегульовані під кутом, який перевищував виробничі характеристики. Враховуючи цей висновок, у січні 2022 року Mercedes переналаштувала процес калібрування. Це, у свою чергу, пояснює, чому відкликані автомобілі збирали в період з 30 червня 2019 року по 19 січня 2022 року.

Але все ж чому автовиробник відкликав автомобілі більше ніж через два роки після усунення проблеми у виробництві?

Коротка відповідь – подальші дослідження. Наприкінці січня 2024 року співробітники Mercedes-Benz USA остаточно визначили, що неправильно відрегульовані фари можуть дещо перевищувати вимоги федерального стандарту безпеки автомобілів 108. Американський підрозділ також визначив одну претензію щодо гарантії (подану в жовтні 2021 року).

Дилери по всій країні вже отримали вказівки перевірити налаштування на вказаних транспортних засобах і, якщо необхідно, виправити їх безкоштовно для клієнтів. Відомим власникам доведеться чекати щонайпізніше до 1 березня, щоб отримати сповіщення про відкликання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело AutoEvolution
Читайте також