Ще більше штрафів і відповідальності: в Раді готують “сюрпризи” для українських водіїв

В Україні готуються нововведення для водіїв, які включають в себе перегляд штрафів та введення відповідальності за дії, які наразі не вважаються порушенням, повідомляє юридичний телеграм-канал “Адвокат права”.

Зокрема, запропоновано вилучити “нештрафовані” 20 км/год за перевищення швидкості. Наразі штраф за перевищення швидкості більше ніж на 20 км/год становить 340 грн, а більше ніж на 50 км/год – 1700 грн. Депутати вважають, що слід прибрати ці “невинні” 20 кілометрів і встановити більш жорстку шкалу штрафів залежно від швидкості.

Також пропонується встановити фіксовані санкції за перевищення рівня шуму – 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн) та 2000 неоподатковуваних мінімумів (34 000 грн) при повторному порушенні, з можливим позбавленням права керування на 3-6 місяців.

Також в обіг вводиться заборона на дрифт, і водії, виявлені на дрифті, можуть отримати штраф в розмірі 8500 грн за перший випадок і 17000 грн та відсторонення від керування транспортними засобами на 6 місяців – 1 рік за другий випадок у році.

Серед позитивних змін – пропозиція зменшити можливість зловживань місцевою владою у справі евакуації авто. Згідно з нововведенням, повноваження з евакуації автомобілів передаються поліції, що зменшить евакуацію лише для авто, що справжньо перешкоджають руху.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Апостроф
Читайте також