Штраф 17 000 грн: українців почнуть карати за скручування пробігу в автомобілі

У Верховній Раді України розглядатиметься важливий законопроект, спрямований на протидію поширеній проблемі фальсифікації пробігу у вживаних автомобілях. Згідно з законопроектом №10216, запропонованим народним депутатом Артемом Дмитруком, передбачається встановлення штрафів до 17 тисяч гривень за маніпуляції з пробігом під час продажу вживаних транспортних засобів.

Ініціатива депутата вказує на поширену практику фальсифікації пробігу, яка вводить в оману можливих покупців. Мета законопроекту полягає в установленні адміністративної відповідальності за подібні дії, особливо у випадках, коли фальсифікація виявляється під час реєстрації чи перереєстрації транспортного засобу.

За повторне порушення передбачено збільшені штрафи до 34 тисяч гривень. Ця пропозиція призначена для посилення контролю на ринку вживаних автомобілів та захисту прав споживачів.

Законопроект також передбачає, що Національна поліція України візьме на себе обов’язки складання протоколів про адміністративні правопорушення в цій галузі. Комітет з інтеграції України до ЄС, який розглянув проект, визначив, що він відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України та цілям Угоди про асоціацію, але потребує додаткового вдосконалення згідно з положеннями Директиви 2014/45/ЄС.

Отже, цей законопроект представляє собою важливий крок у напрямку забезпечення прозорості та чесності на ринку вживаних автомобілів в Україні.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело sud.ua
Читайте також