Штраф 17 000 гривень: хто з українських водіїв має оформити другу страховку

Кожен автовласник в Україні повинен бути обізнаним, що, крім водійського посвідчення та технічного паспорта на транспортний засіб, він зобов’язаний мати іншу важливу документацію – поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності (ОСЦП). Однак для певної категорії водіїв діє ще одна вимога – наявність особистого страхового поліса.

Згідно зі статтею 7 Закону України “Про страхування”, до обов’язкового виду страхування віднесено особисте страхування від нещасних випадків на транспорті. Це стосується водіїв, які здійснюють транспортні перевезення, згідно з Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.1996 №959.

Згідно з цим Положенням, особисте страхування обов’язкове для водіїв, які займаються транспортними пасажирськими перевезеннями, зробивши поліс обов’язковим під час обслуговування поїздок. Застрахованими вважаються водії, а страхувальниками – юридичні особи чи підприємці, власники транспортних засобів чи користувачі відповідно до договорів оренди.

Відсутність у водія такого поліса призводить до штрафу у розмірі 17 000 гривень, проте відповідальність несе юридична особа чи підприємець, який здійснює перевезення. Обов’язок забезпечити водія цим полісом лежить на перевізнику. Перевірка наявності особистого страхового поліса водія та застосування штрафу здійснюються підрозділами Укртрансбезпеки.

Отже, водій, що проводить пасажирські перевезення, зобов’язаний мати при собі поліс особистого страхування водія, виписаний на перевізника, або стикається із можливим нарахуванням штрафу за порушення цієї вимоги.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Дорожній адвокат
Читайте також