Штраф 17 тисяч і позбавлення прав ні за що: як поліція в Україні обманює водіїв

Для багатьох водіїв в Україні спілкування з поліцією є джерелом стресу через страх отримати несправедливий штраф. Цей страх є виправданим, оскільки підстави для цього існують.

Юристи стверджують, що деякі нечесні патрульні постійно вигадують нові схеми, щоб шахрайськи виправдовувати водіїв. У своїй боротьбі за досягнення показників поліцейські застосовують різні хитрощі, які можуть коштувати водіям десятків тисяч гривень і навіть призвести до позбавлення прав.

Нещодавно почастішали випадки, коли поліцейські пишуть штрафи водіям за порушення, які ті не вчиняли. Іноді водії не знають про це. Це трапляється, коли патрульні беруть документи у водія, потім повертають і відпускають його. Водій думає, що все гаразд, але потім дізнається про штраф. Це незаконно, і суд скасує такий штраф, але багато водіїв не хочуть судитися з поліцією.

Юристи також звертають увагу на ситуації, коли поліцейські спеціально провокують водіїв. Наприклад, вони можуть грубо вимагати вийти з машини, показати особисті речі або здати тест на алкоголь. Інспектори можуть спробувати переконати водіїв не спілкуватися з ними та відмовитися від огляду, використовуючи їхню незнайомість з правилами. Адже відмова від перевірки дає поліції підставу скласти протокол за порушення статті 130 Кодексу України про правопорушення в сфері дорожнього руху, навіть якщо водій не п’яний. За це можуть оштрафувати на суму від 17 000 гривень та позбавити права керувати автомобілем на рік.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Wheel news
Читайте також