Штраф 170 000 гривень за чужі «євробляхи»: як діяти в такій ситуації

Останнім часом почастішали випадки, коли митна служба надсилає українцям повідомлення про величезні штрафи, і люди не розуміють, за що вони мають платити. Як повідомляє «Дорожній адвокат», за нелегальне ввезення “євроблях” можуть оштрафувати на 170 000 гривень навіть тих громадян, які ніколи не володіли автомобілем.

Такі випадки стали можливими через шахрайські схеми, коли автомобілі з Європи в Україну завозяться і оформлюються на кордоні на інших людей, не власників. Багато людей навіть не усвідомлюють, що потрапляють у такі афери.

За словами юристів, шахраї підбирають попутників біля кордону та пропонують безкоштовно або за грошову винагороду оформити ввезення “євробляхи”, переконуючи, що це безпечно. Проте, після 30 днів, виділених на розмитнення автомобіля, осіб, чиї дані вказані при ввезенні, можуть притягти до відповідальності як власників автомобілів.

Важливо зазначити, що за митним кодексом України жертви шахрайських схем можуть уникнути відповідальності за порушення, які вони не вчиняли. Для цього потрібно документально підтвердити, що ви не мали стосунку до фактичного ввезення “євробів”. У такому разі варто негайно звернутися з заявою до правоохоронних органів і направити копії документів про відкриття кримінального провадження митникам.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також