Штраф 340 грн: поліція покарала українця за літню гуму

Водій отримав штраф від поліції після того, як його автомобіль було зупинено за порушення Правил дорожнього руху. Інспектори виявили, що на задній осі автомобіля встановлені колеса з різним малюнком протектора: літня гума з одного боку та зимова з іншого.

На знімках, опублікованих Патрульною поліцією Києва, видно відмінності не лише у малюнку протектора, але і у типі гуми. Така ситуація може виникнути, коли водію доводиться встановлювати запасне колесо, яке, у багатьох випадках, має інший дизайн і виготовлене на металевому диску чи є так званою “докаткою” – компактним запасним колесом з вузькою гумою.

Інспектори склали протокол за ч. 1 ст. 121 КУпАП (Керування транспортним засобом з технічною несправністю), пояснивши водієві, що використання різних типів коліс на одній осі є небезпечним і може спричинити дорожньо-транспортну пригоду. Водія оштрафували на 340 гривень.

Нагадаємо, що відповідно до п. 31.4.5 ПДР України використання шин різних розмірів чи конструкцій, а також шин різних моделей з різними малюнками протектора для легкових автомобілів заборонено.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Патрульна поліція Києва
Читайте також