Штраф до 34 тисяч: за яке нове порушення водіїв чекають жорсткі покарання

У Верховній Раді України обговорюється законопроєкт №9564, який пропонує жорсткі покарання за перевищення допустимого рівня шуму від автотранспорту у населених пунктах. Ця ініціатива викликала активні обговорення серед громадськості, але парламентський комітет вже рекомендував прийняти законопроєкт за основу.

Причини запровадження нового закону

Гучні авто і мотоцикли порушують громадський порядок і роблять життя мешканців менш комфортним, особливо в умовах військових дій та атак безпілотників. Багато людей скаржаться на стрес через шум від транспорту, тому вирішили прийняти закон, щоб зменшити цю проблему. Умови війни роблять шум транспорту ще більш неприємним для українців.

Основні положення законопроєкту

Законопроєкт передбачає введення суворих стягнень за перевищення допустимого рівня шуму, що створюється транспортними засобами. Зокрема:

– Перше порушення каратиметься штрафом у розмірі 17 тисяч гривень.

– Повторне порушення призведе до подвоєння штрафу до 34 тисяч гривень.

– У разі систематичних порушень водія можуть позбавити права керування на строк до шести місяців.

Ці заходи спрямовані на те, щоб водії більш відповідально ставилися до технічного стану своїх автівок і поважали права інших громадян на спокій.

Суспільна реакція на законопроєкт була різноманітною. Деякі підтримують ініціативу, вважаючи її необхідною для захисту громадян від надмірного шуму, особливо в умовах воєнного стану. Інші висловлюють побоювання, що нові штрафи можуть стати додатковим навантаженням для водіїв і викликати негативне ставлення до влади.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Твоя машина
Читайте також