Штраф за спробу зекономити: за яку популярну процедуру можуть покарати водія

Високі ціни на паливо змушують українських водіїв шукати економніші способи використання своїх автомобілів. Багато людей обирають переобладнання авто для роботи на газі, але за це можна отримати штраф.

Стаття 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання за керування автомобілем, який був переобладнаний з порушенням встановлених правил і стандартів. Якщо поліція зупинить такий автомобіль і виявить порушення, водій може отримати штраф у розмірі 340 гривень. Якщо порушник продовжить їздити на такому авто без відповідної реєстрації, його можуть позбавити прав на півроку. Водій несе відповідальність за це, а не власник автомобіля.

Юристи підкреслюють, що лише автомобілі, які були переобладнані в автосервісах з відповідною технічною документацією від МВС, можуть бути перереєстровані. Якщо систему ГБО встановлювали “вдома”, то автомобіль не можна буде зареєструвати з цим обладнанням.

Після встановлення ГБО власнику надається 10 днів на візит до сервісного центру МВС для отримання нового технічного паспорта. Для цього необхідно мати при собі паспорт, ІПН, акт приймання-передачі автомобіля, свідоцтво про погодження конструкцій підприємства, яке встановлювало ГБО, сертифікат відповідності або акт технічної експертизи. Для юридичних осіб також потрібний наказ керівника підприємства про призначення відповідальної особи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-УКРАЇНА
Читайте також