Скільки років треба працювати в Україні, щоб назбирати гроші на авто

У сучасний час автомобіль частіше є необхідністю, аніж розкішшю. Однак далеко не всі можуть собі дозволити його придбати.

Слід зазначити, що розрахунки ґрунтуються на офіційно оприлюднених даних про середню заробітну плату в Україні.

“Телеграф” обчислив, скільки часу потрібно українцю з середньою зарплатою, щоб заощадити на автомобіль. Зроблено припущення, що він відкладатиме щомісяця 20% від своєї зарплати.

Давайте розглянемо ціни на найпопулярніше авто в світі. Згідно за офіційним сайтом дилера в Україні, Toyota Corolla коштує від 894 870 гривень. За даними Держстату, середня зарплата українця становила 17 442 гривні за підсумками 2023 року.

Якщо українець буде відкладати щомісяця п’ятнадцять відсотків від своєї зарплати, що становить 3488,4 гривні, йому знадобиться ще 256,47 місяців, або майже 21 рік, щоб назбирати на машину.

Цей розрахунок є лише орієнтовним і не враховує можливих змін у розмірі середньої заробітної плати, вартості автомобіля та інших факторів у майбутньому.

Скільки потрібно назбирати, щоб купити вживане авто?

Згідно з даними Інституту досліджень авторинку, у 2023 році середня ціна вживаного легковика у продажу склала $5700 або 222 300 гривень. При умові відкладання 20% від середньої зарплати, українцю знадобиться близько 63 місяців або 5,2 року, щоб назбирати на такий автомобіль.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також