Тріщина на лобовому склі: який штраф може отримати водій

Тріщина на лобовому склі не є причиною для заборони використання автомобіля за законом. Тому штраф за це можна оскаржити у суді. Зазвичай поліцейські ставлять штраф за це порушення у розмірі 340 гривень за статтею 121 Кодексу України про правопорушення в адміністративній сфері. Про це пише Дорожній адвокат.

Якщо це правопорушення відбудеться знову, водій може втратити право керувати автомобілем на шість місяців. Однак юристи говорять, що такі штрафи можуть бути незаконними.

Національні стандарти України не вважають сколи та тріщини на лобовому склі технічними несправностями автомобіля. Згідно з Правилами дорожнього руху, тріщина на склі не вважається причиною для заборони використання автомобіля. Тому водіїв не можна притягати до відповідальності за це згідно із законодавством.

Проблема виникає через різне тлумачення у документах. Поліцейські видають штраф за тріщину на склі, керуючись статтею 121 КУпАП, яка забороняє експлуатувати автомобіль з технічними несправностями. Проте, відповідно до норм ДСТУ 3649:2010, пошкодження скла не є технічною несправністю, яка забороняє керування автомобілем. Це означає, що пошкодження скла вважається дефектом, а не технічною несправністю.

Як оскаржити штраф

Юристи радять водіям оскаржувати штрафи за тріщину на вітровому склі у суді. Якщо штраф не буде оскаржено вчасно, це може бути сприйнято як визнання провини, і при наступному порушенні водій може втратити право керувати автомобілем до шести місяців. Закон передбачає, що штраф можна оскаржити протягом десяти днів з моменту його отримання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також