У машині відсутній вогнегасник: яке покарання чекає на водіїв

Згідно з Правилами дорожнього руху, водії повинні мати в машині справний вогнегасник. Однак, у разі його відсутності, передбачається не штраф, а лише попередження.

Водії повинні мати у легковому автомобілі вогнегасник – це вимога, яка встановлена Правилами дорожнього руху України (пункт 31.4.7 ПДР). Відповідно до цього правила, експлуатація транспортних засобів з несправним або відсутнім вогнегасником заборонена.

Багато людей не знають, що за відсутності вогнегасника в автомобілі водій може отримати не штраф, а лише попередження. Юрист у цивільному та господарському праві Дмитро Зал зауважив, що часто поліцейські виписують штрафи водіям за відсутність вогнегасника, але така постанова не відповідає законодавству.

Юрист пояснює, що відповідно до статті 121 КУпАП водій несе відповідальність за керування автомобілем з технічними несправностями. Однак відсутність вогнегасника в авто не є технічною несправністю, яка забороняє експлуатацію. Тому штраф за це може бути незаконним.

За його словами, така ситуація також може бути визнана порушенням правил дорожнього руху, яке підпадає під статтю 125 КУпАП — “Інші порушення ПДР”. За це порушення передбачається лише попередження водія. Подібне попередження може бути зафіксовано також у випадку відсутності автомобільної аптечки чи знака аварійної зупинки в транспорті.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Апостроф
Читайте також